TROPOKOLAGEN

Kolagen jest proteiną najczęściej występującą w organizmie człowieka, stanowiąc 5-6% masy ciała osoby dorosłej (Hall, 1964). Podstawową jednostką kolagenu jest tropokolagen - glikoproteina utworzona przez 4 aminokwasy (prolina, hydroksyprolina, glicyna, lizyna), zorganizowane w potrójną helisę.

Cząsteczki są stabilizowane przez obecne w łańcuchach alfa wiązania wodorowe to daje cząsteczkom dużą siłę, sztywność i jednocześnie elastyczność. Tropokolagen jest podstawą budowy dojrzałego kolagenu, zorganizowanego we fibryle i włókna.

Kolagen jest strukturą wytrzymałą i elastyczną. Włókna kolagenowe odgrywają ważną role w formowaniu tkanek i macierzy zewnątrzkomórkowej, budując rusztowanie dla tkanek organizmu, będąc podstawowym składnikiem skóry, kości, mięśni, ścięgien, więzadeł, torebek stawowych, chrząstek i macierzy zewnątrzkomórkowej. Optymalna funkcjonalność stawów jest zapewniona przez stabilizację struktur, które znajdują się w:

1) zewnątrzstawowych kompartmentach (więzadłach, torebkach stawowych, chrząstkach, ścięgnach i mięśniach)

2) wewnątrzstawowych kompartmentach (więzadła wewnątrzstawowe i chrząstki stawowe).

Guna MD-Matrix - Kolagen opakowanie 10x2ml

750,00 zł

MD-MATRIX

MD-MATRIX jest wyrobem medycznym wspomagającym walkę z OTYŁOŚCIĄ, „SKÓRKĄ POMARAŃCZOWĄ” i CELLULITEM.

Dzięki specjalnie opracowanej formule działania, MD-MATRIX znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako preparat ujędrniający podskórną i mikronaczyniową warstwę tkanki łącznej oraz wspomagający likwidację miejscowego nadmiaru cellulitu w tkance łącznej, szczególnie w okolicy korzeni nerwu udowego oraz po wewnętrznej stronie kolana.

Otyłość i cellulit są konsekwencjami wielu nakładających się czynników, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu, napięcie i stres. Wszystkie te czynniki powodują słabe dotlenienie tkanek i kumulację zbędnych substancji. Kiedy system usuwania odpadów procesów metabolicznych zaczyna zawodzić, gromadzą się one w tkance łącznej, a to prowadzi do zatrzymywania się płynów w organizmie, efektem czego jest właśnie ,,skórka pomarańczowa” a następnie cellulit.

Komórki tłuszczowe (adipocyty) i nagromadzone płyny uciskają i zniekształcają tkankę łączną, niszczą włókna kolagenowe i blokują przepływ krwi i limfy. W cięższych przypadkach obrzękłe tkanki mogą uciskać receptory nerwowe (nocyceptory), wywołując ból.

Głównym składnikiem preparatu MD-MATRIX jest kolagen, który podtrzymuje, wspiera i przywraca naturalne włókna kolagenowe tkanki łącznej. MD-MATRIX może być wstrzykiwany bezpośrednio w konkretne obszary w celu mechanicznej przebudowy tkanki. Aby stworzyć jeszcze bardziej efektywną formułę, Guna Laboratories wzbogaciło swój preparat w dwie najistotniejsze substancje pomocnicze: kwas cytrynowy i nikotynamid. Te cząsteczki zazwyczaj nie są zawarte w innych podobnych formułach kolagenowych, chociaż mają bardzo duże znaczenie. Szczególnie kwas cytrynowy jest ważny dla reaktywowania metabolizmu komórkowego poprzez stymulację produkcji ATP. Nikotynamid należący do niezwykle istotnej grupy witamin B, bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Jest też silnym antyoksydantem, który sprzyja dotlenianiu tkanek.

  • Nowy produkt
  • Obecnie brak na stanie

Guna MD-Tissue - Kolagen opakowanie 10x2ml

750,00 zł

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym pomagającym utrzymać MŁODY WYGLĄD, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy jej starzenia się.

D-TISSUE jest wyrobem medycznym pomagającym utrzymać MŁODY WYGLĄD, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy jej starzenia się.

MD-TISSUE zalecany do stosowania przez wykwalifikowanych pracowników w celu równoważenia wpływu procesów starzenia (w tym również fotostarzenia) na skórę poprzez:

Zmniejszanie zmarszczek na twarzy i szyi

Miejscowe zabiegi hamujące procesy starzenia

Ujędrnianie podskórnej i okołonaczyniowej warstwy tkanki łącznej na twarzy i szyi

Niwelowanie efektów zaburzeń homeostazy tkanki łącznej twarzy i szyi, wywołanych przez zanieczyszczenia z powietrza czy choroby metaboliczne

Preparat może być stosowany również u pacjentów wymagających suplementacji kolagenu oraz miejscowego leczenia, hamującego procesy starzenia.

MD-TISSUE może być wstrzykiwane bezpośrednio w określone obszary skóry, aby mechanicznie remodelować tkanki i wygładzać zmarszczki. Aby stworzyć formułę najwyższej klasy, GUNA LABORATORIES wzbogaciło swój preparat o składniki dodatkowe: kwas askorbinowy (witamina C), magnez, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflawinę (witamina B2), tiaminę (witamina B1). Są one często stosowane i mają ogromne znaczenie w medycynie estetycznej. Ponadto innowacyjna formuła iniekcji pozwala lekarzowi działać bezpośrednio na konkretne obszary skóry tym samym uzyskując większą skuteczność i oczekiwane rezultaty.

  • Nowy produkt

Guna MD-Muscle - Kolagen opakowanie 10x2ml

750,00 zł

MD-MUSCLE jest wyrobem medycznym poprawiającym zakres ruchu MIĘŚNI i STAWÓW.

MD-MUSCLE zalecany do stosowania przez wykwalifikowanych pracowników w celu:

  • Ułatwienia rozciągania i funkcjonowania mięśni
  • Ułatwienia utrzymania masy mięśniowej w przypadku wad postawy
  • Zwiększenia zakresu ruchu stawów
  • Złagodzenia miejscowych dolegliwości bólowych lub bólu związanego z ruchem i wadami postawy
  • Nowy produkt
  • Obecnie brak na stanie