HIALURONIDAZA

Hialuronidaza inaczej enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Hialuronidaza jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny jak np. okulistyka, onkologia, urologia, a z powodu stosowania w medycynie estetycznej stała się bardziej popularna. 

W jakim celu stosuje się hialuronidazę? Hialuronidazę stosujemy kiedy chcemy usunąć nadmiar lub źle dobrany i podany usieciowany kwas hialuronowy jak również przy wszelkich powikłaniach po podaniu kwasu HA. W przypadkach nagłych, czyli tzw. hialuronidaza bezwzględna:

- zagrożenie martwicą skóry

- ostra reakcja alergiczna

- ropień, biofilm i ziarniniaki

- zaburzenia widzenia.

Również w przypadku łagodniejszych objawów niepożądanych po podaniu kwasu hialuronowego należy przeprowadzić zabieg z użyciem hialuronidazy, tzw. hialuronidaza względna:

- asymetria

- grudki pod skórą z nagromadzonego kwasu HA

- migracja kwasu HA

- niezadowalający efekt z użyciem kwasu HA.

Oprócz próby uczuleniowej w przypadku mniej ostrych przypadków nie stosuje się żadnych przygotowań do zabiegu. Efekty podania hialuronidazy są widoczne natychmiast. Niewielki obrzęk po zabiegu znika po kilku godzinach natomiast ważna jest wizyta kontrolna po 10-15 dniach. 

Należy pamiętać, że enzym hialuronidazy rozpuszcza także naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy. Proces ten ustaje po około 3 tygodniach od podania. Wtedy też następuje ponowne wznowienie produkcji naturalnego kwasu HA.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu z użyciem hialuronidazy:

- alergie na enzym hialuronidazy

- ciąża i karmienie piersią

- choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, źle kontrolowane choroby przewlekłe

- infekcje, szczególnie w miejscu planowanego zabiegu

- zbyt wygórowane oczekiwania co do efektów zabiegu.

PBSerum HA TOTAL Corrector

149,00 zł

PBSerum HA TOTAL Corrector to hialuronidaza najwyższej jakości, reakcje alergiczne po zabiegu z użyciem tego preparatu są wyeliminowane. Enzym ma za zadanie rozpuścić nieprawidłowo podany kwas hialuronowy ze skóry pacjenta lub zahamować niepożądane reakcje na podanie kwasu HA. PBSerum HA TOTAL Corrector można stosować zaraz po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego lub po dłuższym czasie, np. kilku dni, tygodni czy miesięcy. Zabieg z użyciem preparatu jest niezwykle skuteczny, jego efekty widoczne są praktycznie zaraz po podaniu, a proces usuwania kwasu hialuronowego trwa do 3 tygodni. 

PBSerum DRAIN+ HIALURONIDAZA PB3000 5ml

109,00 zł

PBSerum Drain+ Hialuronidaza PB3000 5ml

Preparat, który w procesie hydrolizy eliminuje skutki niewłaściwego podania lub reakcji uczuleniowych po podaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. 

Proces całkowitego rozpadu i usunięcia kwasu hialuronowego z organizmu trwa do 3 tygodni, natomiast pierwsze efekty zauważalne są już po kilku minutach. 

Wskazania: 

- Cellulit,

- Lipoliza,

- Przyspieszenie rozkładu kwasu hialuronowego.